Iš kur pas mane atsiranda papildomi pinigai

Ne, ne, tikrai nesu kokia „pinigų kalimo“ konsultantė ar finansų specialistė, neturiu jokių slaptų papildomų veiklų, iš kurių į mano kišenes byrėtų eurai, o ir jokiu tinkliniu marketingu neužsiimu. Tiesą pasakius, net nelaikau savęs labai turtinga.

Na, gerai – turiu vieną stebuklingą metodą, kaip „pasidaryti“ papildomų pinigų. Jis labai paprastas – reikia nepirkti to, kas nėra reikalinga. Paprasta? Na, kai kuriems paprasta, o kai kuriems čia gal net visas kosmosas, deja… Mūsų prekybos centruose kraute prikrauta visko, bet nemaža dalis prekių yra tikrai niekam nenaudingos (nebent gamintojams, kurie iš jų uždirba pinigus) ir perkamos yra tik todėl, kad jos pirkėjams yra vienokiu ar kitokiu įsiūlomos. Vienos prekės perkamos tik todėl, kad pirkėjai jas mato parduotuvių lentynose – tarkim visokie saldainiai. Jū tikrai reikia ŠITIEK? Kiek rūšių saldainių mūsų parduotuvėse yra, kas nors skaičiavot? Ar jie reikalingi apskritai? Juose yra kokių nors vitaminų, mineralų, ar šiaip ko nors gero? Kažin… Tikrai nesu jokia „prisiekusi“ sveikuolė, kartais mes kažkuo pasisaldiname gyvenimą, kažką nusiperkame – aišku, kad negali savęs „perspausti“, tačiau šiame įraše sugalvojau pasidalinti savo neperkamų ir nenaudojamų prekių sąrašu. Faktas, kad jų nepirkdama, pinigus, kuriuos jiems išleisčiau, aš galiu drąsiai dėti į savo taupyklę ir panaudoti smagesniems tikslams.
Taigi:
1. Žurnalai ir laikraščiai (išimtis – kartais nuperku vaikui kokį žurnaliuką paspalvinimui). Šiuo metu visą reikiamą informaciją, straipsnius, tv programas ir t. t. galima rasti internete.
2. Gėrimai plastikiniuose buteliuose (vyras kartais užsiperka mineralinio „Vytautas“). Geriamas vanduo iš čiaupo Lietuvoje yra tikrai geros kokybės, todėl nėra reikalo jį pirkti išpilstytą į butelius, o apie visokius gazuotus saldintus gėrimus apskritai geriau pamiršti, nes tai nei maistas nei gėrimas.
3. Pirktinės sultys tetrapakuose. Žymiai geriau valgyti vaisius, o atsigerti gryno švaraus vandens.
4. Skanėstai – saldumynai, užkančiai, traškučiai, batonėliai, sūreliai, duoniukai ir pan. Gerai, gerai, kažkiek mes jų kartas nuo karto nusiperkam, bet tai tikrai nėra mūsų kasdienio vartojimo prekė.
5. Dekoratyvinė kosmetika. Aš niekam tikrai neliepiu atsisakyti kosmetikos – juk tai jūsų reikalas. Man pasisekė, gimiau graži, todėl man nereikia nieko piešti ar dažyti ant savo veido. Jei rimtai, kažkada buvo etapas, kai aš dažydavausi, bet paskui nusprendžiau, kad tai tik nuobodus laiko ir pinigų eikvojimas.
6. Daugybė kūno priežiūros priemonių buteliukų vonios kambaryje. O jei dar visi iki pusės išnaudoti ir ir ant lentynos pajudinus vieną, kiti ima kristi, nes nebetelpa..? Ir kam jų tiek? Vienas veidui, vienas kaklui, vienas rankoms, vienas dešinei kojai, vienas kairei kojai, paskui dar vienas pėdoms ir dar atskirai nagams..?
7. Daugybė buitinės chemijos priemonių pakuočių. Žymiai pigiau ir efektyviau rasti gerą universalų valiklį, kuris tinka daug kam, nei turėti atskirą lentyną su įvairios paskirties buteliais ir dėžutėmis – o ir vietos susitaupo.
8. Dušo želė. Taip, aš jos neperku. Kažkada prausdavausi su ja, bet dabar jau kokį pusmetį darau eksperimentą – prausiuosi muilu. Jis kainuoja mažiau, jo užtenka ilgesniam laikui. Jokio neigiamo poveikio odai nepastebėjau, viskas gerai. Juk anksčiau žmonės tik muilu ir prasdavosi.
9. Skalbimo milteliai. Skalbiu tarkuotu ūkišku muilu. Taip pat nenaudoju jokių mikštiklių, kvapiklių ir pan.
10. Moteriškos higieninės vienkartinės priemonės. Naudoju daugkartines ir man tai patinka.
Štai, tokie mano pagrindiniai punktai. Žinoma, tai nėra mano tvirtos taisyklės, kurių jokių būdu nevalia niekam laužyti, nesu fanatikė, tačiau aš jau žinau, kur mano pinigai nedingsta.

 

One Reply to “Iš kur pas mane atsiranda papildomi pinigai”

  1. Labai geras straipsnis 🙂 Iš patirties galiu pasakyti, kad atsisakiau gan nemažai dalykų iš tavo išvardintų punktų ir jaučiuosi tikrai laimingesnis 🙂 Net ne dėl to, kad sutaupau pinigus, o dėl to, kad mažiau koncentruojuos į nereikšmingus dalykus (kaip pvz išsirinkti kokią dušo žėlę pirkti iš dešimties skirtingų arba kokius čipsus šiandien pirkti) ir tiesiog supaprastinu savo kasdienę rutiną, kas man leidžia susifokusuoti į tai, kas man yra svarbu. Aišku pinigai nėra taip visiškai nesvarbu, man nenuskilo, kad mano hobis yra laipiojimas po kalnus, tad laipiojimo įranga tikrai nemažai atsieina, tuo labiau kad aš turiu įprotį pirkti tikrai gerus daiktus, kurie bus ilgaamžiai ir rinkoje tikrai yra vieni iš geriausių. Kad ne tik pačiam malonu būtų jais naudotis, bet ir vaikams dar galėčiau palikti kaip palikimą 🙂 Čia taupymo nepakanka, reikia pagalvoti ir apie papildomus pajamų šaltinius, kadangi dirbu ofise gan paprastą darbą, kur milijonų nesusikrausi. Prisiduriu pinigų rašydamas originalų content’ą ir versdamas tekstus per šią platformą https://www.upwork.com/ (kas yra ne tik darbas, bet ir hobis, kadangi rašyti aš mėgstu ir dar gaunu progą pasipraktikuoti mokamas kalbas). Dar skiriu kiekvieną mėnesį dalį savo uždarbio savotiškam pensijų fondo kaupimui investduodamas į privačių žmonių paskolas per šią platformą https://www.paskoluklubas.lt/kreditas-internetu. Tai gan saugus būdas uždirbti 20 procentų grąžą per metus, kas man yra labai priimtinas investavimo būdas, kadangi teko investuoti tiek į akcijas, tiek į forex, tai ten tik sudegindavau gan sunkiai uždirbtus pinigus. Taigi, taupymas ir atsisakymas nereikalingų menkniekių + pasyvus investavimas ir aš nepersidirbdamas nepatiriu visiškai jokio diskomforto dėl pinigų stygiaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *