Lietingų vakarų mintys: kuo žavingas yra ruduo

Šiemet tiek lietaus, tiek apniukusio dangaus matėme tikrai nemažai – ir vis tiek antroje rugpjūčio pusėje, kaip ir kasmet, aš pradėjau ilgėtis ne saulės, o šaltų rasos lašų ant augalų lapų, rytinių rūkų ir lietaus. Patinka man tas lietus, kad ir koks jis kartais būna šlapias ir šaltas. Kai lyja, taip gera namuose.

Vakarais po darbo labai smagu klausytis to barbenimo už lango, užsidegti ryškiai geltonos ar oranžinės spalvos žvakę ir, susivyniojus į kažkada bendradarbių padovanotą raudonai languotą vilnonį pledą, su arbatos puoduku rankoje ramiai pažiūrėti filmą ar paskaityti knygą. Autumn CandleŠiltomis dienomis tie dalykai tikrai neatrodo tokie malonūs ir smagūs. Lietingi, tamsūs bei ilgėjantys rudens vakarai yra pats tas laikas, kai galima imti deginti namuose žvakes. Žinoma, jas galima deginti bet kada, tačiau karštai vasaros dienai vargu ar jos suteiks tokios jaukiai šiltos nuotaikos.

Ruduo taip pat yra tas metas, kai mes po truputį slepiame savo plonus šiltiems orams skirtus apdarus lentynose ir traukiame kitus, šiltesnius, ilgesnius – tuos, kurių jau spėjome pasiilgti per vasarą. Tarkim, kaip tik vakar aš „staiga“ prisiminiau, jog kažkur turiu labai patogų pilką megztuką, jaukiai plačia apykakle, kurią galima net ir kaip gobtuvą panaudoti, šonuose papuoštą minkštais kutais. Juk vasarą tokiu nesirengsi, o atšalus man jis labai smagus ir mielas. Na, o praeitą savaitę vyras man nupirko minkštutėlį sportinį džemperį, kuris man dar kol kas per šiltas, bet jau garbingai laukia savo eilės spintoje.

alexandru-stavrica-151941Šaltis tikrai nėra didysis mano draugas, o dabar jau greitai ateis tas metas, kai bute dar nėra įjungtas šildymas, tačiau jau gana vėsu. Tokiu metu, tiek žvakės, tiek megztiniai, tiek šiltos arbatos man tampa ypač svarbiais dalykais. Svarbesniais net už rytinę mankštą ar pasivaikščiojimą po knygynus. Į arbatos puoduką kartu su arbatžolėmis man patinka įmesti gvazdikėlio galvutę ar pipiro žirniuką. Beje, gvazdikėliai malšina kosulį ir mažina peršalimo simptomus, kas dažnai būna aktualu rudenį.  Tokie prieskoniai arbatai suteikia šildančių savybių, pagerina jos skonį ir suteikia papildomo žvalumo (vėsiu metu mano jo paprastai ima trūkti). Tokią šildančią arbatą geriausia saldinti ne cukrumi, o medumi – su prieskonių aitrumu jis žymiai geriau tinka, o ir sveikiau jį vartoti nei rafinuotą cukrų.

Manau, kad kiekvienam metų laikui, bet kokiam orui mes galime rasti sau malonius užsiėmimus bei tinkamus ritualus, kurie mums teiktų džiaugsmą ir pasitenkinimą.

Ką lietingais vakarais mėgstate jūs?

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *