Miglė Rudaitienė ir jos kuriama pasaka

{Jurgita}

Šio trečiadienio Kasdienybės Kodo viešnia yra Miglė Rudaitienė (na, tegul bus trečiadienis, skirtas svečiams). Ją esu vieną kartą mačiusi gyvai – ir taip, tai dar viena šilta, paprasta, žavingai kasdienė moteris, šalia kurios tiesiog gera būti. Taigi, natūralu, kad galvodama, ką dar pakalbinus, aš prisiminiau būtent ją. Miglė turi tikrai pasakišką pomėgį –

ji gamina natūralią rankų darbo kosmetiką „PASAKA„, gali net pritaikyti ją individualiai, atsižvelgdama į kokius nors specialius jūsų odos poreikius. Taip pat ji yra dviejų mažų vaikučių mama ir savo šeimos kasdienybės kūrėja. Labai džiaugiuosi, jog Miglė rado laiko maža savo pasakiškos buities dalele pasidalinti čia, mano ir Aistės tinklaraštyje.

Migle, kaip sugalvojote gaminti kosmetiką? Tai jūsų pomėgis?
Kosmetikos gaminti visai negalvojau ir neplanavau. Tai įvyko netikėtai. Prieš aštuonerius metus sumaniau mokytis aromaterapinio masažo, bet tuo pačiu susipažinau su kremų gamyba. Šiuo metu be kosmetikos kūrimo jau nebeįsivaizduoju savo gyvenimo. Ne tik dėl to, kad man tai be galo patinka (maišydama kremus ir uostydama kvapnius eterinius aliejus kartu ir medituoju), bet ir todėl, jog pačios pasigaminti kremai tobulai tinka mano jautriai ir atopinei odai. Iki tol niekaip nepavykdavo atrasti tinkančio veido ar kūno kremo, netikdavo net pirkti vaistinėse.

Ar tai sudėtinga, reikia kažkokių specialių žinių, įrangos ir pan? Jūsų gaminama kosmetika gimsta jūsų namuose?
Natūralios kosmetikos gamyba sudėtinga nėra, kremą galima pasigaminti tiesiog savo virtuvėje. Prireiks tik puodo, poros karščiui atsparių indelių, menzūrėlių aliejams pamatuoti, mentelės maišymui, termometro, svarstyklių ir gaminamam produktui reikalingų ingredientų.
Aišku, be specialių žinių neapsieisite. Nežinodami kokiomis proporcijomis naudoti aliejus ir hidrolatus, kaip juos sujungti, kad išeitų kremo konsistencija, iki kokios temperatūros šildyti, ką į ką pilti ir pan., kremo nesumaišysite. O kur dar žinios apie įvairius, odą drėkinančius, jauninančius, kapiliarus stiprinančius ir kitokius priedus. Kai kurie ingredientai netinka nėščiosioms arba mažiems vaikams – apie visa tai reikia mokytis ir nuolatos pildyti žinias. Aš ir pati dar daug ko nežinau, todėl nuolat mokausi. Esu dėkinga savo mokytojai ir aromaterapeutų klubo vadovei Jūratei Kukenienei, kurios dėka galiu ir toliau tobulėti.

Kuo jūsų gaminama kosmetika yra ypatinga? 
Kiekvienas mano pagamintas produktas yra tarsi užburtas, užkalbėtas – į kiekvieną iš jų įrašau meilę ir dėkingumą. Jei tai kremas, sukdama jį, su mentele išrašau šiuos žodžius, jei lūpų balzamas, maišydama aliejus garsiai tariu – meilė ir dėkingumas. Tai darau visiems gaminiams be išimties. Nesvarbu, kad jo naudotojas to ir nežinos – tikiu, kad tie žodžiai vis tiek jį pasieks. Be to, man tai lyg meditacija, malonumas. Niekada negaminu kremų, jei esu blogos nuotaikos ar namuose triukšmas, sąmyšis. Tuomet palaukiu nakties, kol visi sumigs ir galėsiu susikaupusi bei nurimusi imtis darbo.

Tikriausiai, savo gamintą kosmetiką naudojate ir pati. Kuri jūsų sukurta priemonė jums yra pati būtiniausia, be kurios negalėtumėte išsiversti?
Kasdien naudoju paakių kremą, drėkinamąjį veido kremą ir kūno kremą. Be paakių kremo išgyventi galėčiau, nes mano gaminamo veido kremo sudėtis puikiausiai galėtų atstoti ir jį, tačiau be kitų dviejų tikrai neapsieičiau, nes turiu jautrią ir sausoką odą. Jei nusimaudžiusi nepasitepu kojų kūno kremu, jos iškart pleiskanoja, išsausėja. Vasarą man „pats pačiausias“ yra drėkinamasis kūno kremas „Saulė„, kuris padeda odai gražiai įdegti, išlaiko įdegį ilgiau, o po saulės vonių odą nuramina, atvėsina ir sudrėkina. Šią vasarą naudojau saugų įdegį skatinantį kūno kremą „Bronzinis įdegis„, kad pagaučiau bent tuos kelis saulės spindulius, kurių šiemet mums tikrai buvo pašykštėta. Dabar, atėjus rudeniui, naudoju kūno kremą „Mama ir vaikas„, kuris puikiausiai tinka ir mano 2,5 metukų sūneliui ir 4 mėnesių kūdikiui. Na, o teptis veido kremą man yra ne tik būtinybė, bet ir didelis malonumas. Betepant norisi jį uostyti, uostyti ir uostyti.

Labai šaunus jūsų kosmetikos pavadinimas „Pasaka“. Kodėl pasirinkote tokį? Ar mėgstate skaityti pasakas?
Tuo metu, kai galvojau pavadinimą, kaip tik skaičiau romaną „Tūkstančio ir vienos nakties šalyje„. migle_rudaitiene_kasdienybes_kodas1Tikriausiai, jis ir padarė didžiausią įtaką pavadinimui. Juk pasaka – tai kur kas daugiau nei istorija, sukurta mažiems vaikams. Mums visiems jos reikalingos. Ir kiekvienas mūsų galime susikurti savo pasaką. Tik nuo mūsų priklausys, ar ji bus saulėta ir kvepianti medumi, ar trankysis žaibai ir griaustiniai.
Tiesa, mano vyras visada vartoja tokį priežodį, jei kas nors labai patinka, sako – pasaka.  Tad, manau, ir jo indėlis pavadinimui yra.

Kokia pasaka jums buvo pati mėgstamiausia vaikystėje?
Vaikystėje labai mėgau skaityti. Pamenu, pas močiutę kaime bibliotekos darbuotojos net nepatikėdavo, kad grąžinu jau perskaitytas knygas. migle_rudaitiene_kasdienybes_kodas4Kai tik turiu laisvą minutę, skaitau ir dabar. Tačiau kažkodėl pagalvojus apie įsimintiniausią pasaką prieš akis iškart iškyla ne skaityta, o močiutės sekama, jos pačios sukurta pasaka apie anūkėlę, kuri vaistažolėmis gydė savo sergančią senelę. Pati taip pat mėgdavau kurti pasakas savo mažajam broliui prieš miega. Jos dažniausiai būdavo apie zuikučius ir jų nuotykius.

Šiuo metu esate dviejų vaikų mama. Kaip tai įtakojo jūsų veiklą?
Kartu su vaikais atsirado ir daugiau jiems skirtų kosmetikos priemonių. Dar besilaukdama gaminau kūno kremą, skirtą strijų prevencijai. Džiaugiuosi, kad pilvukas niekur neįtrūko! Sūnelis įkvėpė sukurti ir vaikišką kremą nuo saulės, nes nesinorėjo vasarą ant mažylio odos tepti chemijos. Kad nereikėtų atskiro kremo kiekvienam šeimos nariui, sukūriau kūno kremą „Mama ir vaikas“ – jį naudojame visa šeima. Su pirmuoju savo sūneliu lankydama šokius mamoms su kūdikiais, sukūriau kremą, tinkantį atopinei vaikų odelei, nes jo reikėjo vienos iš mamų vaikučiui.
Taigi, vaikai man – įkvėpimo šaltinis! migle_rudaitiene_kasdienybes_kodas3
Aišku, būnant su dviem mažyliais laiko lieka mažiau, ypač sėdėti prie kompiuterio ir dalintis idėjomis bei patarimais apie natūralią kosmetiką. Šiek tiek apleidau „Pasakosfacebook paskyrą ir interneto puslapį. Bet gamybai laiko atsiranda visada – dažniausiai naktimis, kai visi miega.

Kokie yra jūsų kiti pomėgiai šiuo metu? Ką veikiate radusi laisvo laiko sau?
Labai mėgstu susitikimus su draugais. Esu iš tų žmonių, kuriems bendravimo reikia kaip oro. Nebijau viena su dviem mažyliais ir iki Vilniaus nuvažiuoti, kad tik paįvairinti kasdienybę, pabendrauti su drauge bei taip pasisemti geros energijos.
Kai namuose vaikai užmiega pietų miego, dažnai pasiimu į rankas knygą. Kasdien paskaitau bent kelis puslapius.
Patinka eiti pasivaikščioti. Kažkurią dieną visą valandą vaikščiojau viena po miestą be jokio tikslo. Tiesiog mėgavausi ėjimu. Stebėjau miesto spalvas, formas, klausiausi balandžių gugenimo, fontane krentančio vandens, uodžiau rudeniškų, jau metančių lapus, medžių kvapą. Taip pabuvusi pati su savimi grįžau namo su plačia šypsena veide.

Be ko neįsivaizduojate savo kasdienybės? Ar turite kokių nors sau malonių kasdienių ritualų?
Dieną pradedu ir baigiu tuo pačiu ritualu – nusipraususi veidą pasitepu kvepiančiu kremu. Puodelis kavos su pienu yra mano poilsio minutės ir atsipalaidavimo ritualas.
Kasdien susiskambinu su mama. Jei visą dieną užsiėmusi pamirštu paskambinti, būna keista nesulaukti skambučio iš jos. Beveik kasdien nusiunčiu kokią nors vaikų nuotrauką savo ir vyro šeimoms per viber.

Ar esate patenkinta savo gyvenimu? Jūsų stiklinė dažniau puspilnė, ar pustuštė?
Mano stiklinė dažniausiai sklidina! O pats gyvenimas pilnas meilės ir dėkingumo. Mane supa geri žmonės, sutinku malonius nepažįstamuosius, net saulė šviečia, kai suplanuoju mini atostogas šeimai, o gatvėje dažniausiai dega žali šviesoforo signalai. Iš gyvenimo gaunu viską, ko noriu. O gal pati pasiimu? Užtenka tik pagalvoti, kartais nereikia net garsiai ištarti – ir jau yra.
Aišku, būna, kad užplaukia ir pilki kasdienybės debesėliai, bet stengiuosi kuo greičiau juos vyti šalin ir pastebėti, kad pro jų kraštelį jau šviečia saulė. Man labai patinka Paulo Coelho citata: „Kai labai labai kažko nori, visas pasaulis pasirengęs tau padėti įgyvendinti tą troškimą„.

Gal dar norite kažką nuo savęs pridurti?
Mėgaukitės akimirka! Tik ji yra tikra. Visada yra kuo pasidžiaugti būtent čia ir dabar. Tai ypač pajutau prieš beveik ketverius metus eidama Šv. Jokūbo keliu. O dabar vėl prisiminiau skaitydama knygą „Naujoji žemė„. Beje, labai rekomenduoju ją perskaityti visiems.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *