Rašydama Aistė sugeba tiek keliauti laiku, tiek būti „čia ir dabar“. Apie potraukį kurti, kuris suartina iki šiol nepažįstamus žmones bei padeda nepaskęsti kasdienybėje

{Jurgita} Smagu turėti draugę – net jei ji gyvena ne Lietuvoje, net jei judvi nesate gyvai susitikusios ir net jei beveik nieko viena apie kitą nežinote. Juk vis tiek smagu. O jei dar jus jungia panašūs pomėgiai, mėgstate rašyti panašiu stiliumi ir pildote vieną tinklaraštį? Na, ir, žinoma, pasitariate, palaikote viena kitą bei pagiriate?

Su Aiste susipažinau kūrybinio rašymo kursuose – o tai kai ką pasako apie mudviejų polinkius. Jau buvau pradėjusi pildyti savo tinklaraštį įrašais, tačiau kartais jis imdavo ir sustodavo (tai laiko nėra, tai įkvėpimo, tai dar kas…). Tuomet pagalvojau, kad keliese šis užsiėmimas vyktų ir smagiau, ir sklandžiau. Mūsų uždaroje rašančiųjų grupėje paskelbiau, kad ieškau bedražygio/-ės bendram tinklaraščiui ir Aistė atsiliepė į mano „šauksmą“ (juk tikri draugai visada atsiliepia).

Taigi, mes čia, dviese, nes vienas lauke – ne karys. Kadangi beveik nieko nežinome apie viena kitą, nusprendėme susipažinti, o ir jus su mumis supažindinti. Mano prisistatymą jūs jau skaitėte. Pats laikas susipažinti su Aiste.

Kaip šiandien atrodo tavo gyvenimas?
Jis išsidėliojęs tarp vaikų, savęs ieškojimų, nuolatinio bėgimo. Gyvenu tolokai nuo Lietuvos, bet Kasdienybės Kodas ir kiti projektai mane vis priartina. Dėl to labai džiaugiuosi.

Kas tau yra kasdienybė? Tai pareigų su momentiniais džiaugsmais lavina, dar vadinama rutina. Tačiau pastaroji man visada turi tokį neigiamą skonį, todėl kasdienius ritualus aš linkusi vadinti kasdienybe. Nes kasdienybėje visada yra dalis spontaniškumo ir netikėtų atradimų. O man – tai pats didžiausias variklis.

Be ko neįsivaizduoji savo kasdienybės?

Kavos puodelio ryte, kompiuterio ir dar poros vaikų bei vyro.

Ar turi kokių naminių augintinių? Taip, vorus. Jų neauginu, bet jie pas mus apsigyvena. Vis išleidžiu į lauką. O jie kažkaip sugrįžta… Dabar gyvenu gamtos apsupta: kiškiai, fazanai, avys palei mano langus šmėžuoja kasdien tarsi tikri naminiai-laukiniai augintiniai.

Tavo mėgstamiausias metų laikas yra…
Tas, kuris yra tuo metu. Žiemą nesvajoju apie vasarą, tik visada laukiu sniego. Pavasarį fiksuoju visus besiskleidžiančius žiedus, vasarą reikalauju kaitros ir mėgaujuosi saule. Dabar – ruduo, žavintis mane savo spalvų transformacija.

Ką tau duoda rašymas ir kaip sugalvojai, kad nori rašyti?                                     

Rašymas – kaip sustabdyta gyvenimo akimirka, emocija. alejandro-escamilla-9Visai kaip nuotrauka. Tik kai rašai, gali keliauti laiku: būti čia ir dabar, prisiminti vakar arba fantazuoti apie tai, kas galėtų įvykti. Visiška laisvė suplakti į visumą nederančius ingredientus, bet kartu išgryninti tai, kas svarbu. Rašymas – man ne tik akimirkų fiksavimas, bet ir savotiška terapija, kartais nešventišką kasdienybę verčiant gyvenimo švente. Vėl rašyti pradėjau, kai supratau, kad atradimai ateina ne tik apie juos svajojant, bet išdrįsus žengti žingsnį, nebijant suklysti. Tuomet svajonės ir idėjos skrieja kažkokia geometrine progresija.

Koks yra tavo zodiako ženklas ir ar tavo asmenybė atitinka jo charakteristiką?
Esu Žuvys. Turiu silpnybę mėgti kitas Žuvis ir žuvis. Esu kūrybinga, taškausi į visas puses ir noriu pripažinimo.

Ką mėgsti veikti laisvalaikiu? Ar daug jo turi?

Vaikų atėjimas puikiai atrado nišą ir mano laisvalaikį pavertė į „mūsų”. Jie mane vedasi į parkus, žaidimų aikšteles, vaikų gimtadienius, aš juos – į muziejus, parodas ir kitas nuobodžias vietas. Kartais mano laisvalaikis būna tik MANO, tada aš lekiu į šiuolaikinio šokio ar jogos užsiėmimus.

Esi intravertė ar ekstravertė? Untitled design (1)                                                                          Turbūt kažkur per vidurį. Man patinka buvimo su savimi ramybė, spontaniški sprendimai nulėkti vienai į koncertą, renginį, neieškant kompanijos. Bet tuo pačiu man smagu būti tarp žmonių – bendrauti ir dalintis įspūdžiais, atradimais. Gal tik asmeniškus dalykus pasilieku sau.

 

Ar yra dalykų, kurie žmonės dažnai perka/įsigyja, bet tu niekaip nesupranti jų paskirties? Joks pavyzdys nešauna į galvą. Man gal svetimas daiktų kaupimas: pavyzdžiui, dramblių kolekcionavimas (pirkimas visko, kur jie atvaizduoti), arba pilnos spintelės maisto konservų, kurie perkami atsargoms, bet neaišku, ar kada suvalgomi, nes tos spintelės visada užtvindytos. Arba pirkimas naujų kūno priežiūros priemonių, nors esamos pakuotės dar puspilnės. Patraukiu per dantį, bet gerbiu kiekvieno pasirinkimą.

Kokios muzikos klausaisi? Šiuo metu klausausi tos, kurią groja BBC Radio 2. Dažniausiai vairuodama. U2 naujas singlas „The best thing about me is you” labai tinka ūpui pakelti, ir jei vaikai leidžia, visada jį pagarsinu. Dažnai būna įkrentu į kokio vieno atlikėjo (-os), grupės albumą ir klausausi savaitėmis. O žanrai gali būti labai įvairūs. Nuo Ludovico Einaudi iki Ninos Simone, Mumfords&Sons, Coldplay, Pink, Adelle, Chris Botti, Florence and the Machines, David Bowie, Paolo Nutini, Rag’n’ Bone Man.

Idealus atsipalaidavimas tau yra: jausmas, kai nereikia turėti aiškaus dienos plano (kas vis dėlto būna labai retai) arba tiesiog nereikia skubėti. Braidyti po jūrą, ieškoti kriauklių arba tiesiog žiūrėti ir klausytis bangų. Stovėti ant aukšto kalno ir aprėpti horizontus. Klausytis nuostabios muzikos po atviru dangumi. Žiūrėti šiuolaikinio šokio pasirodymus ar šokti pačiai.

Ką norėtum išbandyti, ko dar nesi bandžiusi? Jei galima „išbandyti“ keliones, tai norėčiau daugiau keliauti: svajoju išvysti šiaurinę pašvaistę, įlisti į Žydrąją lagūną Islandijoje, įkopti į kokį kalną. Dar norėčiau išmokti fotografuoti. Man labai patinka meniškos ir kokybiškos nuotraukos. Aš gal mažai turiu kantrybės ir kruopštumo, bet jei kas pasiūlytų, mielai išbandyčiau fotografavimo subtilybių. Turiu silpnybę keramikai ar rankų darbo porceliano indams. Nepaleidžia noras išbandyti ir tai.

Ar mėgsti gaminti? Koks yra tavo mėgstamiausias patiekalas? Labiausiai patinka patiekalai, kuriuos gali paruošti greitai ir su kuo mažiau sudedamųjų dalių. Man patinka kokybiška itališka ar prancūziška virtuvė. O didesnis malonumas – didelė kompanija prie stalo, mėgavimasis lėtu valgymu ir linksmi pokalbiai.

Koks yra tavo gyvenimo kredo? Neturiu vieno teisingo gyvenimo recepto. Stengtis neužstrigti viename etape. Visada palikti nors kiek praviras duris pokyčiams, nes tada gyvenimas ima ir paruošia pačių nuostabiausių patiekalų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *