Pirmoji gyva pažintis su Edita Esenku ir dao mokymu

{Jurgita}

Gyvenimas yra nuostabus reiškinys, o žmogus – pats įdomiausias jo objektas. Kai kas sako, jog mes gimstame čia tam, kad pažintume save. Man teko moters kūnas. Gal paradoksalu, tačiau savo moteriškumą aš pradėjau pažinti ir juo domėtis tik po to, kai tapau mama – tuo metu man buvo dvidešimt devyneri. Kai labai nori kažką sužinoti, kai nuoširdžiai ieškai atsakymų ir stengiesi juos suprasti – tam tikru tų paieškų etapu imi jausti, jog kažkas lyg ima įvairiais būdais siuntinėti tau reikalingą informaciją. Ji gali ateiti pas tave per knygas, seminarus, filmus, ar žmones.
Edita Esenku Šimkutė atsirado mano akiratyje palyginus neseniai – prieš gerą pusmetį. Ji yra sertifikuota dao instruktorė, Gydomoji Tao Meilė autorė, meistro Manteko Čija mokinė. Tiesą pasakius, mane sudomino ne dao, o tai jog Edita yra viena iš nedaugelio, kuri savo seminaruose kalba apie tai, kas mums iki šiol buvo “tabu zona” – apie intymias moteriškas praktikas, lyties organų sveikatą, seksualumą ir apie orgazmą, kuris daugumos mūsų moteriškame gyvenime tikrai nėra dažnas svečias. Tuo tarpu Edita savo mokymuose kalba net apie trijų lygių moterišką orgazmą (ech, aš tik su pirmuoju esu keletą kartų susitikusi ir tai jis dabar kažkur išvykęs…) Šiuo metu mes jau tikrai nebesupančiotos tų visokių senovinių moralinių draudimų bei prietarų, susijusių su intymiu gyvenimu, bet vis dar yra nemažai moterų, kurioms orgazmas yra nepažįstamas, o kai kurios net jokio intymaus malonumo nejaučia, nes … nemoka? Beje, Edita nuoširdžiai prisipažįsta, jog pati kažkada buvo viena jų. Susipažinusi su moteriškomis praktikomis ir išmokusi pasiekti orgazmą ji nusprendė, jog nori savo žiniomis pasidalinti su kitomis moterimis. Praktikuojant šiuos metodus galima ne tik išmokti pajusti intymų malonumą, bet ir atsikratyti sveikatos nesklandumų, susijusių su lytiniais organais, palengvinti menstruacijas, išsivaduoti iš prastos nuotaikos bei nuovargio.

Neseniai man pasitaikė puiki proga susitikti su Edita ir jos vyru Vytu gyvai bei sudalyvauti jų seminare Kaune. Iš pradžių mes gavome šiek tiek teorijos, išbandėme gydančių garsų meditaciją, prasimankštinome. Vėliau vyrai su Vytu keliavo į kitą salę. Mes, moterys, pasilikome su Edita, kuri mums papasakojo apie intymias mankštas, paaiškino kas yra nefrito kiaušinis (jis, kaip pagalbinė priemonė, skirtas moteriškoms intymioms treniruotėms) bei kam jis reikalingas. Raumenų sutraukinėjimo pratimus išbandėme patogiai įsitaisiusios ant kilimėlių.

Nefrito spalva, priklausomai nuo priemaišų, gali varijuoti nuo žolės, svogūno laiškų, smaragdo žalumo iki juodai žalios, taip pat randama pilkų ir pieno baltumo nefritų. Nuotraukoje matote mano nefrito kiaušinį, beveik juodą, gautą iš Editos Esenku, o seminaro metu ji turėjo šviesesnių.

Tiek prasimankštinimo, tiek intymių raumenų sutraukinėjimo pratimus svarbu atlikti teisingai. Teoriškai jie neatrodo sudėtingi, tačiau ėmus bandyti tą daryti praktiškai, paaiškėja, jog nuo per mažai judraus gyvenimo būdo apstingęs kūnas nenori judėti taip, kaip reikia. Taigi, Edita paeiliui ėjo prie kiekvienos dalyvės, kad padėtų mums susigaudyti, kaip reikia viską atlikti. Ji tvirtina, jog labai svarbu išlaisvinti stuburą ir dubenį, todėl geriausia mankštintis po truputį ir reguliariai. Taip pat reguliariai reiktų atlikinėti ir intymias mankštas. Pradžioje gali būti, jog nesijaus nieko (o šitie pratimai ir yra tam, kad mes susigrąžintume pojūčius į savo intymųjį gyvenimą), tačiau rezultatai būtinai anksčiau ar vėliau ateis. Šis momentas man buvo labai “atveriantis”. Niekada prieš tai nebūčiau pagalvojusi, kad, jei tavo kūnas “nemoka” susijaudinti – jį galima to išmokyti.

Suprantama, dao mokymas yra labai platus ir per vieną dieną negalima jo viso išnagrinėti, todėl labai patiko, kad Edita atrinko ir pateikė mums tai, kas yra svarbiausia norint imtis sužadinti savo seksualinę moteriškumo dalį, labai aiškiai viską išdėstė ir paskui leido išbandyti tai praktiškai bei iškart taisė mūsų daromas klaidas. Pasak jos, toks mokymosi būdas yra pats efektyviausias.
Nefrito kiaušinius kai kurios dalyvės jau turėjo įsigijusios iš pačios Editos arba iš kur nors kitur. Deja, apie juos galima rasti nemažai neteisingos informacijos, todėl moterys, nežinodamos, kaip su šiuo kiaušiniu teisingai elgtis, ar kaip išsirinkti sau tinkamą, gali sulaukti ir nepageidaujamų pasekmių.
Kas mane ypatingai sužavėjo šiame seminare, tai Editos ir Vyto bendravimo būdas. Tai labai šilti žmonės, nuoširdžiai besidalinantys savo žiniomis. Pati Edita yra ypatingai charizmatiška ir draugiška asmenybė, trykštanti energija bei gera nuotaika.

Iš Editos gauta knyga apie seksualines praktikas moterims (iš jos galima įsigyti ir vyrams skirtą panašią knygą).

Smagu buvo stebėti moteris, kurios susirinko į tą šeštadieninį seminarą – ne, ne, tikrai ne kokios nors superseksualios gražuolės. Tiesiog paprastos, žemiškos moterys, kokias kasdien sutinki gatvėje. Buvo ir vyresnių, ir jaunesnių. Su visomis Edita bendravo kaip su geromis draugėmis bei su malonumu atsakinėjo į rūpimus klausimus. Juk dauguma mūsų apie šiuos reikalus niekada nėra kalbėjusios nei su mamomis, nei su močiutėmis, nei su draugėmis. Šitokios informacijos, kokią pateikia Edita, net ir iš gydytojų nesužinosi. Puikiai prisimenu, kaip vyresnėse klasėse kreipiausi į ginekologę norėdama pasikonsultuoti dėl skausmingų mėnesinių ir pastovaus pykinimo jų metu, o daktarė tiesiog gūžtelėjo pečiais ir patarė nueiti į vaistinę tablečių nuo skausmo. Tuo tarpu Edita apie šitas bėdas ir apie tai, kaip jas išspręsti, gali papasakoti iš savo pačios bei savo mokinių patirties. Tai dar vienas naujas ir labai reikšmingas mano suvokimas, kurį parsinešiau iš seminaro. Man mėnesinių laikas yra sunkus bei skausmingas ir aš jau tikrai buvau nusiteikusi, kad taip čia viskas ir tęsis. Dabar, pasiklausiusi Editos ir gavusi patvirtinimus iš kitų dalyvių, matau, jog šitai galima pakoreguoti.
Seminaro metu kalbantis apie tuos visus intymius dalykus tikrai nesijautė jokio nesmagumo – Edita moka viską labai natūraliai, aiškiai ir estetiškai pateikti. Juk tai ir yra natūralu. Mes tiesiog esame išmokytos ignoruoti savo intymius poreikius, laikome juos nešvariais ir nereikšmingais. Tačiau pažinti savo seksualumą bei sužinoti apie jį daugiau tikrai nėra kažkas netinkamo. Labai džiaugiuosi, jog pagaliau atsiranda tokių sąmoningų ir drąsių žmonių, kaip Edita ir Vytas, kurie garsiai apie šitai kalba. Man jų seminaras buvo tikrai labai smagi, įdomi ir naudinga patirtis, atnešusi daug naujų žinių ir suvokimų.

P. S. Jei norite daugiau paskaityti apie Editą Esenku, čia yra mano interviu su ja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *