Kai rankdarbių kūrimas prilygsta SPA malonumams – smagi Neringos kasdienybė tarp spalvotų personažų

{Jurgita}

Didysis dovanų metas jau praėjo. Na – kai kam praėjo, kai kam prabėgo, kai kam gal net prašvilpė. Šiuo metu prekybos centruose ištisus metus tiek pilna visko, ką galima dovanoti, kad jau net nebeįdomu. Tiesą pasakius, net ir nesinori. Norisi kažko kitokio, nekvepiančio masine gamyba, gyvo, šilto, žmogaus širdimi išmylėto, rankomis nuglostyto.

Kalėdinį dovanų metą nelabai sureikšminu. Tačiau yra tokių progų, kada dovana yra tiesiog būtina. Tarkim, gimtadienis. O jei dar pats pirmas gyvenime? Šito nei praleist, nei pražiopsot, nei pamiršt negalima. Kaip tik artėjant pavasariui, giminių tarpe artėja ir vienas toks išskirtinis vienetinis jubiliejus. O, kadangi, esu lengvai priklausoma nuo FB, tai ir imu po truputį dairytis tenai dovanos – gi čia visko yra, ko tik širdis geidžia.

Dovana turi būti miela, linksma, neparduotuvinė, pilna žmogiškos šilumos, gaminta su pasitenkinimu. Nė vienas prekybos centre pirktas žaislas šiomis savybėmis tikrai nepasižymės.

Kas ieško – tas randa. Netyčia akis užkliūva už  Nėrinukas. Crochet toys paskyros. Žiūrėdama į šiuos žaislus nejučia prisimenu, kaip pati paauglystėje mėgdavau ardyti senus megztinius ir nerti panašius (tik ne tokius gražius) personažus. Taigi, tiesiog negaliu praeiti pro šalį. Mieli spalvoti šuniukai, kiškučiai, kačiukai ir kiti Nėrinuko veikėjai yra elementariai paprasti, tačiau neapsakomai žavūs.

Įdomūs ir mieli ne tik linksmieji Nėrinuko gyventojai, bet ir jų kūrėja Neringa yra labai šiltai bei maloniai bendraujanti moteris. Labai žaviuosi kuriančiais žmonėmis, todėl man smagu ją šiek tiek tiek pakalbinti, o ji mielai dalinasi savo spalvotais siūlais apraizgyta kasdienybe.

Neringa, ar galite trumpai apibūdinti savo veiklą?

Mano pagrindinis darbas ir užsiėmimas – būti mama.

Kas Jus paskatino užsiimti žaislų kūrimu?

Rankdarbiais ( būtent nėrimu) aš užsiimu nuo penktos klasės. Nerdavau drabužius ir servetėles, o nertais žaislais tik grožėdavausi ir nedrįsdavau pati pabandyti…Praėjus gal dvidešimčiai metų nuo tos dienos kai paėmiau vąšelį į rankas, paskatinta draugės ir išklausiusi jos pamokėlių, pagaliau to ėmiausi… Ir jau metai kai neriu žaislus 🙂

Koks Jūsų santykis su šiais nertais gyvūnėliais? Kaip jaučiatės juos gamindama?

Man žaislų gaminimas yra kažkas nerealaus. Tai yra mano hobis. Aš juos gamindama ilsiuosi ir dirba visa mano fantazija – man tai prilygsta spa procedūroms!

Ar turėjote kokių įsimintinų ypatingų užsakymų?

Man kiekvienas užsakymas yra ypatingas, nes jo su nekantrumu laukia mažieji, būsimieji nėrinukų draugai.

Kokius gyvūnėlius labiausiai patinka nerti (mane, kaip kačių mylėtoją, labiausiai žavi katinukai)?

Labai patinka nerti kiškučius ir katinukus, nes man jie tokie meilučiai atrodo.

Manau, kad šis užsiėmimas ne tik padeda Jums papildomai užsidirbti, bet ir praturtina Jūsų kasdienybę. Tačiau ar nebūna taip, kad namiškiai pasigenda Jūsų, iškeliavusios į nertų žvėrelių pasaulį?

Kartais taip, šeima manęs pasigenda – ypač kai reikia įvykdyti skubų užsakymą (ko tik nepadarysime dėl vaiko šypsenos). Dažniausiai pas žvėrelius keliauju kai visi jau miega, tada prasideda mano laikas.

Ar būna taip, kad begamindama kokį nors žaislą, tiek jį pamilstate, kad net sunku būna su juo išsiskirti?

Tikrai būna.

Tradiciniai Kasdienybės Kodo klausimai: be ko neįsivaizduojate savo kasdienybės? Ar turite kokių nors sau malonių kasdienių ritualų? Kas jus įkvepia?

Pietų metas man yra ypatingas laikas, pasidarau kavos, vartau rankdarbių žurnalus ir planuojuosi vakaro darbus. Neįsivaizduoju nė vienos dienos be savo rankdarbių.

 

Labai ačiū Jums, Neringa, už Kasdienybės Kodui skirtą laiką!

Ir labai ačiū

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *