Trispalvė ant riešo, ką padovanoti vyrui ir kaip su tuo susijęs Lietuvos valstybės šimtmetis

{Jurgita}

Tas amžinas klausimas – ką padovanoti vyrui? Tikrai, ką..? Su kalėdinėmis dovanomis “prasisukau” puikiai, man jų nereikėjo nei ieškoti, nei galvoti. Na, bet štai, juk būna tokių progų, kai padovanoti kažką ir reikia, ir norisi – tarkim, gimtadienis. Mano vyro gimtadienio pražiopsoti tikrai neišeina (sausio 13-oji), jis dažnai juokiasi, kad visa Lietuva tą dieną švenčia, iškeliamos vėliavos, oragnizuojami minėjimai. Tiesa, šventės tema tikrai nėra linksma. Mano brangusis beveik kasmet pamini šią dieną dalyvaudamas bėgime “Gyvybės ir mirties keliu”.

Labai gerai, kai žmogus pats pasako, ko jis norėtų gauti dovanų ir taip apsisaugo nuo to, kas jam nepatiktų. Taigi, esu labai dėkinga už man dar prieš Kalėdas numestą aiškią užuominą, o vyras džiaugiasi gavęs jo pažįstamo išleistą knygą “Vandenyne”. Na, tikrai labai vyriška knyga, niekad pati nebūčiau sugalvojusi jos pirkti, net dėmesio į ją atkreipusi nebūčiau – bet svarbu, kad mano vyrui dovana patiko.

Laikotarpis tarp Naujų metų ir Joninių man gal net “šventiškesnis” nei tos visos žiemos šventės. Nelaikau savęs jokia patriote, bet savo kraštą myliu, domiuosi jo istorija, senaisiais papročiais, žaviuosi sutartinėmis, folklorinėmis giesmėmis. Kažkada esu bandžiusi uždarbiauti UK – ir puikiai prisimenu, kokia “skani” man pasirodė mūsų lietuviškoji kalba, kai po pusmečio grįžau namo. Beje, šia tema tiek mano, tiek mano vyro nuomonės beveik sutampa. Ir laikotarpis tarp sausio 13-osios ir vasario 16-osios mums yra labai lietuviškas (gimtadieniškas), net jei ir nešvenčiame jo kažkaip ypatingai. Taigi, labai smagu, kad Aušra iš AURORAcreation man netyčia priminė, jog šiemet vasario 16-oji yra tikrai ypatinga. Juk lygiai prieš šimtą metų, 1918-aisiais buvo paskelbta Lietuvos nepriklausomybė. Ta proga leidžiu sau įsigyti štai tokią AURORAcreation apyrankę (ji stebuklingai tinka tiek mano, tiek mano vyro riešui):

Niekada iki šiol nesu turėjusi jokio aksesuaro su mūsų valstybės simbolika ir net niekada nebuvo šovę į galvą ką nors įsigyti su tuo – todėl man net pačiai keista, kokia smagi man šita trispalvė apyrankė, primenanti apie tai, jog esu lietuviškos žemės vaikas.

Beje, AURORAcreation galima rasti ne tik apyrankių. Ypatingai mane sužavėjo šunims skirti antkakliai ir pavadėliai. Beveik šuns užsinorėjau (gali būti, kad anksčiau ar vėliau mes jį turėsim). Tik pažvelkite į šiuos:

  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *