Žydinti „Bajorės“ kūryba: svarbiausia nestovėti vietoje

{Jurgita}

Mano „bajoriška“ puokštė, kuri nuo šiol puoš mano namus ir palaikys juose džiugiai pavasarišką nuotaiką.

Oras šiandien visai į lauką netraukia – sniegas su lietumi ir vėju atbaido visas mintis apie kokius nors pasivaikščiojimus. Žiema dar tikrai parodys, ką moka. Tuo tarpu mano manuose ėmė ir pražydo nuostabi pavasarinė rankų darbo puokštė. Moteris ir gėlės – kažin, ar sugalvotumėme šaunesnį derinį. O dar tokios šviežios, gaivios, pavasariškos spalvos…

Ši puokštelė į mano namus atkeliavo iš Bajorės. Aš tik pasirinkau tuos šviesiai violetinius bijūnų žiedus – visa kita buvo priderinta ir sudėliota jau be jokio mano įsikišimo. Juk taip ir dirba tikri menininkai. Kuo mažiau jiems nurodai visokių rėmų ir iškeli reikalavimų, tuo nuostabesnis išeina rezultatas. Tiesą pasakius, bevartydama nuotraukas Bajorės FB puslapyje pasijutau, kaip vaikas, užėjęs į saldainių parduotuvę – atrodė, kad noriu visko, nes viskas labai gražu. O jau nuotakoms skirti aksesuarai… Net gaila, kad jau esu ištekėjusi 🙂 Taigi, dėl savo puokštės išvaizdos visiškai pasitikėjau ir leidau ją gaminti taip, kaip gausis.

Gamta gali kurti įvairiausias, gražiausias augalų formas, džiuginančias mūsų akis ir širdis. Nuo pačių mažiausių, vos įžiūrimų žiedelių iki milžiniškų išsikerojusių medžių… Pasirodo, būna moterų, kurios turi panašių „galių“ 🙂

Po Bajorės vardu slepiasi net keturios „bajoraitės“: Ilona, Inesa, Aistė ir Marija. Jų nuostabius darbus fotografuoja Ignas iš Labalaukis’ Photography. Bajorės veiklą pradėjo Ilona, o vėliau prisijungė visa kita šauni kompanija. Moteris sujungė noras kurti. Jos tikslingai neieško sau klientų ir dirba ne dėl pelno. „Mes tiesiog gyvename savo kūryba ir norime, jog mūsų darbai puoštų moteris“ – sako jos. Iš tikrųjų, Bajorės kūriniai labai išskirtiniai, išieškoti, žydintys. Kiekvienas užsakymas čia yra ypatingas ir laukiamas, tačiau labiausiai jaudinantis yra vestuvinių aksesuarų kūrimas. Juk vestuvės – išskirtinė proga, norisi viską padaryti kuo geriau, kuo gražiau…

Žvelgiant į kai kuriuos „Bajorės“ papuošalus tikrai sunku patikėti, jog tai rankų darbas – viskas atlikta labai kokybiškai, tvarkingai, gražiai.

Kokie jausmai aplanko, kai jūsų rankose pražysta naujas žiedas, gimsta naujas kūrinys?

Mėgaujamės kiekvienu kūrybinio darbo procesu, retai kada vertiname galutinį rezultatą. Įdomiausia ieškoti kuo įvairesnių atlikimo technikos, naujų spalvų, audinių išraiškos formų. O tada, nepastebimai ir sužydi kiekvienas darbas. Mes visi džiaugiamės vieni kitų darbais, dalinamės nuomonėmis ir taip stengiamės pasiekti geriausią rezultatą. Jeigu sulaukiame gerų įvertinimų jaučiamės puikiai ir kimbame į naujus darbus. Svarbiausia nestovėti vietoje ir vis atrasti kažką naujo, tada galime stebinti kitus ir patys stebėtis savimi.

Ar turite dar kokių nors pomėgių?

„Bajorės“ komanda perkelia rankdarbių sąvoką į visai kitą, sunkiai įsivaizduojamo kruopštumo lygį. Tai jau net ne rankdarbiai, o meno kūriniai.

Mūsų bendras pomėgis yra „Bajorė“, o kadangi visi esame individualios asmenybės, turime ir kitų užsiėmimų. Ilona yra pedagogė, dirba meno mokykloje, dailės skyriuje ir moko vaikus meno paslapčių. Taip pat domisi floristika ir jos naujovėmis, mada, mėgsta klausyti muzikos ir žiūrėti filmus. Inesa mėgsta šypsotis ir užkrėsti kitus savo optimizmu. Domisi, kas vyrauja mados ir kūrybos srityse. Mielai gamina valgį ir rūpinasi namais. Marija studijuoja ir dirba kultūrinėje veikloje. Aistė yra mūsų darbštuolė jauna mamytė, mėgstanti valgio gamybą ir keliones – o kol keliauti negali, apie tai svajoja ir galvoje dėlioja naujus kelionių maršrutus.
Ignas – jo specialybė yra visiškai kita, nei fotografija, tad ši sritis ir yra jo didžiausia aistra gyvenime.

Žydintis „Bajorės“ lankelis plaukams – su tokiu bet kokia nuotaka pasijus, kaip pati gražiausia gėlė.

Tradiciniai Kasdienybės Kodo klausimai: be ko neįsivaizduojate savo kasdienybės? Kas jus įkvepia?

Kasdien visi pasisveikiname mūsų bendrame „facebook chate“ pasidaliname mintimis ir judame toliau pasitikti dienos. Mus įkvepia skirtingi dalykai. Kaip ir kiekvienas kūrėjas jų ieškome aplinkoje, kurioje esame. Dažniausiai įkvėpimą pavyksta surasti filmuose ir muzikoje.

Gal norite dar ką nors pridurti ar palinkėti?

Linkime nebijoti būti kitokiems.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *