Šiluma, kruopštumas ir gražios mintys nuo „Mažosios Palangės“

{Jurgita}

Prieš tris mėnesius pakeitusi gyvenamąją vietą labai „nusėdau“, aptingau, „pasinėriau“ į naujus namus ir jų reikalus – bet nuo pasaulio juk nepabėgsi. Taigi, jau vėl imu dairytis, kur sudalyvauti, ką nuveikti, ar išmokti. Aišku, ne visada iš šito mano „užkampio“ patogu kur nors nuvykti, todėl šis tinklaraštis man savotiškai padeda išplėsti mano kasdienybės ribas ir susisiekti su žmonėmis, kurių nė mačiusi nesu. Šįkart noriu papasakoti apie „Mažosios Palangę“ – ir Rasą, kuri šią palangę įkūrė, bei prižiūri ją jau devynerius metus.

Kaip matote, čia viskas labai gražu, tvarkinga, miela. Man labai patinka knygos, knygutės, užrašinės ir panašūs dalykai – kaip tik džiaugiuos savo nauju Rasos pagamintu darbo kalendoriumi. Na, tik tie „darbiniai“ reikalai mano kasdienybėje ne vien su darbais susiję… 🙂

Kaip visada man labai patinka daugiau sužinoti apie už tų mielų popierinių kūrinėlių „užsislėpusia“ jų autore (įsivaizduoju, kad kalbindama žmones, radusius savo mėgstamą veiklą, ir pati anksčiau ar vėliau ją rasiu).

Rasa, kaip sugalvojote savo veiklai pavadinimą? „Mažiosios palangė“ – skamba labai jaukiai ir iš karto norisi pasidomėti, apie ką čia viskas.

Ši veikla prasidėjo prieš devynerius metus, kai išėjau motinystės atostogų. Darbe turėjau „mažosios“ pravardę, o prie jos dar pridėjau „palangę“.

Kalėdinis atvirukas su briedžiu iš „Mažosios Palangės“. Kadangi briedžius, elnius ir žirgus myliu visais metų laikais, tai tokį mielai net įsirėminčiau 🙂

Koks Jūsų santykis su šiais kūriniais? Jūsų atvirukai atrodo labai išskirtiniai, lyg už kiekvieno slėptųsi kažkokia tik Jums žinoma istorija. Kaip jaučiatės juos gamindama?

Savo kūrinius dėlioju tik būdama geros nuotaikos ir sudedu į juos pačius šilčiausius jausmus, pozityvias mintis bei linkėjimus. Kiekviename darbe yra užkoduota mintis bei istorija (žinoma tik man), bet manau, kad kiekvienas žmogus, kuris gauna mano darbus, gali susikurti tą istoriją pats.

Įspūdinga dėželė iš Rasos „dėželių pasaulio“ 🙂

Kaip atrodo Jūsų darbo vieta (jau įsivaizduoju, kad tenai pilna įvairių meninės netvarkos atributų)?

Yra geras posakis „kiekvienoje netvarkoje yra sava tvarka“. Kaip tik taip ir dirbu – beviltiškas viską susitvarkyti, nes tuojau pat būna ištraukta krūva dėželių su įvairiomis smulkmenomis (papuošimai, juostelės, mezginiai, vinukai ir kt. ), dėliojami audinių deriniai, spalviškai derantys popieriai ir t. t. Savo darbo kambarį pavadinčiau „dėželių pasaulyje“ – čia gyvena nesuskaičiuojamas kiekis įvairaus dydžio dėželių, o jose tūno tūkstančiai visokių priemonių.

Ar turėjote kokių įsimintinų ypatingų užsakymų?

Juk smagu savo mintis būtų dėlioti į tokią mielą užrašinę? Įtariu, kad jos savaime taptų pozityvesnės 😉

O taip… Teko nuotakai derinti kvietimus prie jos batelių spalvos… Iš mano pasiūlytų aštuoniolikos žalios spalvos atspalvių netiko nei viena (manau atomazga aiški). Labai džiaugiuosi, kad tokia situacija pasitaikė tik vieną kartą. Mano užsakovai paprastai yra mieli ir nuoširdūs žmonės, vertinantys ne tik kokybiškai atliktą darbą, konstruktyvų bendravimą, bet ir sudėtą šilumą.

 

Ar turite dar kokių nors pomėgių?

Kaip gi be jų – gėlynai ,daržas, sendaikčių krautuvės ar turgeliai, pasiplepėjimai su draugais, kelionės…

Be ko „Mažosios Palangės“ karalienė neįsivaizduoja savo kasdienybės?  Kas ją įkvepia?

Be rytinio kavos puodelio ir paspoksojimo pro langą. Dažniausiai įkvėpimo semiuosi iš gamtos.

Gal norite dar ką nors pasakyti „Kasdienybės Kodo“ skaitytojams?

Visiems linkiu būti nuoširdžiais ir sąžiningais ne tik prieš kitus, bet ir prieš save.

Ačiū Jums už pokalbį ir šiltą bendravimą 😉

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *